Opoja.net

Alex Telles infektohet me COVID-19

Sport
Alex Telles infektohet me COVID-19

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Alex Telles ka rezultuar pozitiv me coronavirusit e njohur si COVID-19.

Manchester Unitedi mposhti RB Leipzigun me rezultat 5-0 në takimin e Grupit H, duke betonuar pozitën e parë me gjashtë pikë nga dy ndeshjet e para.

Shënuesit e Unitedit në këtë ndeshje ishin Mason Greenwood (21’), Marcus Rashford (74’, 78’, 90+) dhe Anthony Martial (87’).

Në këtë ndeshje, Unitedi pati disa mungesa, ku njëra nga to ishte e mbrojtësit të krahut të majtë, Telles, i cili së fundmi ka filluar ta fitojë vendin e titullarit.

Megjithatë, mungesa e tij ishte e arsyeshme pasi braziliani tashmë është i infektuar me COVID-19.

Është trajneri i Unitedit, Ole Gunnar Solskajer, i cili ka konfirmuar infektimin e lojtarit, pas ndeshjes me RB Leipzigun.

Njoftimi ka ardhur edhe nga faqja zyrtare e Djajve të Kuq.

The post Alex Telles infektohet me COVID-19 appeared first on FaktePlus.

Dikur Maradona thoshte: Çfarë lojtari kemi humbur për shkak të kokainës!

Kushtrim Guraj

Ermal Bojaxhiu nga Plava, pjesë e Bundesligës gjermane

Fari Kolloni

Muriqi së paku dy javë jashtë fushës

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net