Opoja.net

Ambasadori amerikan i shkon sërish në zyre, kryeministrit Haradinaj tregon çka biseduan

Kosova
Ambasadori amerikan i shkon sërish në zyre, kryeministrit Haradinaj tregon çka biseduan

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett i ka shkuar sërish në zyre Ramush Haradinaj.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot takimin e radhës me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett.

Në një postim në Facebook, Haradinaj ka shkruar se temë e diskutimit ishin sundimi i ligjit dhe partneriteti mes dy shteteve.

“Takimi i rregullt me Ambasadorin Amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Diskutuam për sfidat dhe punën e përbashkët në avancimin e sundimit të ligjit. Kosova dhe ShBA qëndrojnë të përkushtuara në partneritetin dhe miqësinë në mes të dy popujve”, ka shkruar Haradinaj në faqen e tij zyrtare në Facebook. /ORAinfo/

“Situata e bizneseve nuk është e mirë si pasojë e pandemisë”

Kushtrim Guraj

Spitalet në Kosovë mbushen me pacientë, cilat janë përgatitjet nëse përkeqësohet situata?

Opoja.net

Pandemia mund të ndalet nëse të paktën 70 për qind e njerëzve i bartin maskat në publik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net