Opoja.net

Ambasadori Spahiu: Nuk kemi të dhëna nëse ka kosovarë në mesin e viktimave në Stamboll

Rajoni
Ambasadori Spahiu: Nuk kemi të dhëna nëse ka kosovarë në mesin e viktimave në Stamboll

Ambasada e Kosovës nuk ka asnjë të dhënë nëse ndonjë qytetarë i Kosovës ka qenë në aeroportin “Ataturk” në momentin e dy shpërthimeve vetëvrasëse.

Këtë gjë e ka konfirmuar për lajmi.net, Ambasadori i Kosovës në Turqi, Avni Spahiu.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

“Deri më tani nuk kemi asnjë të dhënë për qytetarët e Kosovës. Konsulata ka dërguar një ekip në aeroportin “Ataturk” të Stambollit dhe tash po presim informacione. Nëse ka ndonjë të dhënë do të ju informojmë”, ka thënë Spahiu.

Nga dy shpërthimet vetëvrasëse në aeroportin “Ataturk” kanë humbur jetën të paktën 10 persona dhe mbi 60 të tjerë janë të lënduar.

Ky pritet të jetë kabineti i Joe Biden

Opoja.net

Sot një vjet bota ndryshoi, si u paraqit rasti i parë me Covid-19

Opoja.net

Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net