Opoja.net

Aplikacioni i popullarizuar, që është shkarkuar më së shumti

Teknologji

Sensor Tower e ka bërë një hulumtim lidhur me aplikacionet më të popullarizuara, që janë shkarkuar më së shumti në iOS dhe lista e prezantuar ka mjaft befasi.

Spotify është në pozitën e 11-të, menjëherë nën Gmail, derisa në pozitën e nëntë është i ashtuquajturi Study the Grait Nation, një aplikacion të cilin Partia Komuniste në Kinë, i detyron punonjësit dhe studentët që ta shkarkojnë, transmeton Telegrafi.

Netfilx e ka zënë pozitën e shtatë, menjëherë nën Facebook. Snapchat është në listë, në pozitën e 14-të, mirëpo më me rëndësi janë pozitat e para.

Instagram që është përditësuar edhe me disa opsione, ndodhet në pozitën e tretë, derisa YouTube është aplikacioni dytë më i popullarizuar në botë.

TikTok është aplikacioni më i popullarizuar në botë, për të dytën herë. Kompania që është në pronësi të ByteDance, gjatë muajit shkurt është shkarkuar një miliard herë. /Telegrafi/

Mos i humb

Apple vazhdon të mbetet kompania më e vlefshme në botë

Opoja.net

Rreth gjysma e iPhonave funksionalë, tashmë punojnë me sistemin iOS 13

Opoja.net

Fjalëkalimet e shumta që keni mund t’ju menaxhojnë falas aplikacionet më të mira të këtij viti

Opoja.net

Pas PayPal, kriptovalutën Libra e braktis edhe Visa e MasterCard

Opoja.net

YouTube iu mundëson të shlyeni historinë e kërkimeve në mënyrë automatike

Opoja.net

Instagram po e teston opsionin ‘Group Stories’

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net