Opoja.net

Apple me sistem 3D për njohje të fytyrës te iPhone 8

Teknologji
Apple me sistem 3D për njohje të fytyrës te iPhone 8

Apple pritet të përdor një sistem tredimensional për njohje të fytyrës në iPhone 8 dhe këtë është duke e bërë për të përforcuar sigurinë e telefonit.

Analisti i teknologjisë Rod Hall ka thënë se gjiganti amerikan do të përdorë sistemin e ri 3D, i cili pritet të zëvendësojë skanerin për njohje të gishtërinjve, ndërsa më parë është raportuar se pajisja mund të ketë një skaner iris.

Skaneri i ri 3D do t’ia shtojë edhe 10 ose 15 dollarë faturës për krijimin e iPhone 8. Moduli që pritet të përdoret është VR, teknologji mjaft e përdorur tashmë.

Kjo do t’i hapte rrugë Apple që të përmirësohej edhe në aspektin e lojërave. Për këtë opsion Apple mund të ketë një aksesorë shtesë AR/VR.

Telefonat e rinj të Apple pritet të lansohen në muajin shtator.

Loading...

Mos i humb

Facebook dhuron maska mbrojtëse kundër koronavirusit

Opoja.net

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Opoja.net

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Opoja.net

Superkompjuteri që identifikon kimikatet në përhapjen e koronavirusit

Opoja.net

Gati një aplikacion për koronavirusin, kjo është mënyra si do të funksionojë

Opoja.net

Bill Gates paralajmëroi për një pandemi për vite me rradhë: “Ne nuk jemi gati”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net