Opoja.net

Arbër Zeneli, Futbollisti i Vitit i Kosovës

Sport

Ylli i Hereenvenit dhe i përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli, është shpallur futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018 nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Ai ishte lojtari më efikas për Kosovën në Ligën e Kombeve, si dhe i pari që realizoi hat-trick për Kosovën.

Xhevdet Shabani, lojtari i Dritës, është shpallur futbollisti më i mirë i Superligës. Ai u zgjodh nga votat e 20 redaksive të sportit në Televizionet, Radiot, Gazetat dhe Portalet.

Për sukseset me Dritën, trajneri më i mirë është shpallur Bekim Isufi.

Betim Haxhimusa, Alban Shillova dhe Kastriot Rexha kanë ndarë çmimin për golashënuesin më të mirë të Superligës, me nga 13 gola.

Loading...

Mos i humb

‘Fshesa’ në United largon 6 lojtarë

Fari Kolloni

Basketbollisti njohur rezulton pozitiv me koronavirus

Fari Kolloni

Po largohet nga Man City? Guardioola ia mbyll gojën të gjithëve

Fari Kolloni

Inter gjen zëvendësuesin e Skriniar

Fari Kolloni

Milan sfidon Arsenalin për këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Pandemia lë me pasoja Barcelonën, 100 milionë euro humbje

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net