Opoja.net

Armando Sadiku shënon dy gola për t’ia dhënë fitoren Malagas

Sport
Armando Sadiku shënon dy gola për t’ia dhënë fitoren Malagas

Armando Sadiku ka vazhduar me formën e mirë, dukë shënuar dy herë ndaj Tenerifes në fitoren me rezultat 2-0.

Fillimisht në minutën e 27, Sadiku dërgoi topin në rrjetë nga një pozitë e favorshme nga brenda zonës.

E majta ishte e fuqishme dhe mposhti portierin kundërshtar për 1-0.

Gjithashtu edhe në pjesën e dytë Sadiku shënoi me një penallti që u kontestua shumë nga Tenerife, por u akordua me VAR.

Pas këtyre golave, Sadiku shkon në kuotën e gjashtë golave me Malagan në Spanjë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Man City – Liverpool, publikohen formacionet zyrtare

Fari Kolloni

Zyrtare: Ylli i Real Madridit tashmë lojtar i Interit

Fari Kolloni

Conte ja rrëmben dy yje Cheleas

Fari Kolloni

Ylli i madh arrin në Mynih për testet mjekësore te Bayern

Fari Kolloni

Lojtari nga Kosova shënon gol të bukur për Bayern Munich II

Fari Kolloni

Guardiola konfirmon largimin e yllit të madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net