Opoja.net

Armend Thaqi ftohet në Kombëtare për ndeshjen me Moldavinë

Sport
Armend Thaqi ftohet në Kombëtare për ndeshjen me Moldavinë

Armend Thaqi është ftuar nga ekipi kombëtar i Kosovës për ndeshjen e nesërme me Moldavinë.

Trajneri Bernard Challandes ka vendosur që ta shtojë mbrojtësin e djathtë kosovar në listën e të ftuarve për ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve, duke i pasur parasysh mungesat e shumta shkaku i lëndimeve dhe kartonëve.

Ftesën e Thaqit e ka konfirmuar edhe trajneri i tij tek Ballkani, Ismet Munishi, përmes një postimi në rrjetin social, Facebook.

Kjo nuk është hera e parë që ish-mbrojtësi i Prishtinës dhe Gjilanit ftohet në Përfaqësuese.

Madje, ai e kishte edhe mundësinë të debutonte me ekipin Verdhekaltër.

Thaqi është sot mbrojtësi më i mirë i djathtë në Superligën e Kosovës në futboll.

Ai ndërkohë është njëri prej futbollistëve të paktë të ligës elitare kosovare që ftohet në Kombëtare.

The post Armend Thaqi ftohet në Kombëtare për ndeshjen me Moldavinë appeared first on FaktePlus.

Stadiumi i Napolit do ta mbajë emrin “Diego Armando Maradona” nga ndeshja e ardhshme e napolitanëve

Kushtrim Guraj

Sa do t’i kushtojë Barcës nderimi që Messi i bëri Maradonas

Kushtrim Guraj

“Askush s’u kujdes për Maradonën, e lanë vetë të vdesë në një dhomë të vogël”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net