Atdhe Nuhiu vendos të luajë për Kosovën

Sport
Atdhe Nuhiu vendos të luajë për Kosovën

Sulmuesi shtatëgjatë, Atdhe Nuhiu, që aktualisht luan për Sheffield Wednesday në Championship, ka vendosur të luajë për Kosovën, ka bërë të ditur e përditshmja Koha Ditore, përcjellë Opoja.net.

I lindur në Prishtinë, 197 centimetra i gjatë, 27 vjeçari si i ri ka qenë pjesë e grupmoshave U-21 të Austrisë. Gjatë dy viteve të kaluara, ai ka pasur mbi 40 paraqitje për ekipin e Sheffieldit, për stinor.

Kante po largohet nga Chelsea?

Kushtrim Guraj

Në Shqipëri vazhdon bojkotimi i futbollit

Kushtrim Guraj

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net