Opoja.net

Baça nuk gabon ndaj Rayo Vallecanos, vazhdon me fitore në krye të La Ligas

Sport

Barcelona ka fituar edhe ndaj Rayo Vallecanos në La Liga, këtë herë me rezultatin 3-1.

Edhe pse katalunasit nuk fituan me rezultat të thellë, ata ishin dukshëm më të mirë në fushën e lojës.

Golin e parë në takim e shënuan mysafirët me anë të Raul De Tomas në minutën e 24, por nuk kaloi shumë dhe rezultati u barazua, ishte Gerard Pique (38′) ai që dërgoi skuadrat në pushim me rezultatin 1-1.

Gerard Pique duke festuar golin me Vidalin (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Barçën në epërsi e kaloi Lionel Messi (51′) nga pika e bardhë, ndërsa argjentinasi ishte afër të shënojë edhe nga gjuajta e lirë në minutën e 70-të.

Goli i qetësisë erdhi nga Luis Suarez në minutën e 82-të, uruguaiani shënoi pas asistimit nga Ivan Rakitic.

Festa e Lionel Messit (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Barcelona vazhdon në pozitën e parë me 63 pikë, ndërsa Vallecano vazhdon e parafundit me 23 pikë.

Në xhiron e ardhshme Barça luan kundër Real Betisit, ndërsa Rayo ndaj Villarrealit. /Telegrafi/

https://youtu.be/__GBK0qi12c

https://youtu.be/d8xbmCjqSDc

https://youtu.be/Q2y-pQ3xdbk

Loading...

Mos i humb

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net

Kjo është skuadra e radhës nga Premierliga që kërkon Muriqin

Opoja.net

Në Shkup do të ketë policë të Kosovës gjatë ndeshjes së Kombëtares me Maqedoninë

Opoja.net

Karateistët synojnë pikë në Dubai për turneun kualifikues të Parisit, që vlen për kualifikim në “Tokio 2020”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net