Barça starton me spektakël

Sport
Barça starton me spektakël

Katalunasit kanë shënuar jo më pak se gjashtë gola, kundrejt dy të Real Betisit në La Liga.

Avanturën e golave e ka filluar Arda Turan, që shënoi në minutën e ‘6, e shumë shpejt u barazua nga Betis në minutën e ’21-të, me një gol nga gjuajtja e lirë, transmeton Koha.net.

Katalunasit më pas nga minuta e ’37-të filluan serinë e tyre të pandalshme. Ishte Messi i pari që shënoi në atë minutë dhe ‘57, i përcjellë nga dy gola të Suarezit në minutat ’42; ’56 dhe ’82.
Serinw e Barcelonës në fund e ndërpreu Castro qw shwnoi për 6-2.
Kjo ndeshje ishte një fillim i mirë i Barcelonës që ka synime të mëdha këtë sezon.

“Nuk mund ta zëvendësoj më të mirin në botë, Van Dijk”

Kushtrim Guraj

Bashkimi triumfon në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit, siguron finalen e Superkupës së Kosovës

Opoja.net

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net