Opoja.net
Meka Mish

Barcelona 5-1 Lyon: Notat e lojtarëve, Messi maksimale

Barcelona u kualifikua në çerekfinale të Ligë së Kampionëve pasi fitoi në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Lyonit me rezultat 5-1.

Golat për vendasit i shënuan Lionel Messi (18′, 78′), Philippe Coutinho (31′), Gerard Pique (81′) dhe Ousmane Dembele (86′), kurse për mysafirët shënoi Lucas Tousart (58′).

Lojtari më i mirë në Camp Nou ishte Messi, i cili përveç golave arriti të asistojë edhe dy herë.

Lionel Messi gjatë një aksioni (Foto: Maja Hitij/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë përveç golashënuesve ishin dhe Luis Suarez, Sergio Busquets dhe Sergi Roberto.

Te ekipi francez më i miri ishte Tousart, por edhe Tanguy Ndombele e portieri Anthony Lopes, më poshtë keni notat e lojtarëve:

Barcelona:

Lyon:

KG 1

Mos i humb

Hazard debuton te Real Madridi me fanellën me numër 50, arsyeja është unike

Opoja.net

I jashtëzakonshmi Celina, shënon gol spektakolar nga gjuajtja e lirë

Opoja.net

Unitedi mposht Interin në International Champions Cup

Opoja.net

Xherdan Shaqiri promovon fanellat e treta të Liverpoolit

Opoja.net

Lajm i madh nga Arbër Zenelin

Opoja.net

Maldini: Modric është perfekt për Milanin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net