Opoja.net

Barcelona e mposht Arsenalin në miqësoren e zhvilluar në Camp Nou

Sport
Barcelona e mposht Arsenalin në miqësoren e zhvilluar në Camp Nou

Barcelona e ka mposhtur Arsenalin në miqësoren e zhvilluar në Camp Nou me rezultat 2-1.

Ishte skuadra londineze ajo që kaloi e para në epërsi me golin e shënuar nga Pierre-Emerick Aubameynag, pas asistimit që pranoi në minutën e 36-të.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e klubit nga veriu i Londrës, mirëpo e dyta ishte e gjitha në dispozicion te Blaugranasëve.

Kampioni i La Liga-së arriti t’i barazonte shifrat në 1-1, pasi u ndihmua nga talenti i Gunners, Maitland-Niels (69’) që shënoi auto-gol.

Kur u mendua se përballja po përfundonte me barazim, Sergio Roberto asistoi te Luis Suarez në minutën e 90-të, për ta fituar kështu përballjen para tifozëve të tyre.

Lionel Messi ishte në bankën rezervë të skuadrës katalunase, mirëpo Ernesto Valverde vendosi që ta pushonte argjentinasin që pak ditë më parë u kthye nga pushimet. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Këto janë tri skuadrat që kanë bërë ofertë për Florent Hadergjonajn, largimi i tij i sigurt në janar nga Huddersfieldi

Opoja.net

Luan Krasniqi parashikon fituesin e super meçit Joshua-Ruiz Jr

Opoja.net

Xherdan Shaqiri i lumtur me rikthimin dhe fitoren

Opoja.net

Zyrtare: Maqedonia e Veriut – Kosova, UEFA vendos të përdoret VAR-i

Opoja.net

Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonë

Opoja.net

Topi i Artë 2019: Votat nga secili shtet, por si votoi Kosova

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net