Opoja.net

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Sport
Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Barcelona ka arritur të shënojë fitore ndaj Alavesit me rezultat 2-0, duke u afruar drejt titullit kampion.

Ernesto Valverde kishte menduar që ta pushojë Lionel Messin duke e lënë në bankë.

Pjesa e parë ishte dominuese për Barcelonën që kishte posedimin  topit.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Rasti i vetëm erdhi nga Luis Suarez që gjuajti drejt portës që në fillim të ndeshjes.

Në pjesën e dytë Barcelona shënoi dy herë.

Një lojë e mirë e skuadrës në minutën e 55-të ku Carles Alena arriti të shënojë.

Carles Alena . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Nuk vonoi shumë dhe me VAR u akordua penallti në të mirë të Barcelonës.

Nga pika e bardhë ishte i saktë Luis Suarez.

Luis Suarez . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Deri në fund edhe pse Messi u fut në lojë, nuk kishte ndryshim të rezultatit.

Barcelona aktualisht ka 80 pikë dhe është shumë afër që të shpallet kampion. /Telegrafi/  

Loading...

Mos i humb

Saelesmaekers i gëzon tifozët e Milanit

Fari Kolloni

Do ta drejtoi këtë Kombëtare, më në fund De Biasi gjen punë

Fari Kolloni

Real Madrid – Deportivo Alaves, publikohen formacionet zyrtare

Fari Kolloni

Ibrahimovic merr vendimin e madh për të ardhmen

Fari Kolloni

Man Utd vihet pas tre futbollistëve

Fari Kolloni

Reimsi e quan transferim të madh blerjen e Valon Berishës: Është lider i lindur

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net