Opoja.net

Barcelona merr këtë vendim për Messin

Sport
Barcelona merr këtë vendim për Messin

Barca do ta pushojë Messin në fundjavë.

Barcelona planifikon të pushojë Lionel Messin në ndeshjen e fundjavës kundër Getafes, shkaku i orarit të ngjeshur.

Katalanët duhet të zhvillojnë shtatë ndeshje në 21 ditë, dhe gjithçka nis kundër Getafes.

Tri ditë më vonë, ata presin kampionët e Ferencvaros në Ligën e Kampionëve, dhe katër ditë më vonë, luajnë El Clascon e parë, kundër Real Madridit.

Pastaj Barcelona viziton Juventusin në Ligën e Kampionëve, për t’u rikthyer me përballjen kundër Alves.

Dynamo Kyiv dhe Betis do të jenë kundërshtarët e radhës, për ta mbyllur këtë kalendar të ngjeshur kundër Atletico Madrid.

Messi ka luajtur 90 minuta në tri ndeshjet e para të La Ligas, duke shënuar edhe një gol.

Argjentinasi tani është 33 vjeçar, dhe duket lëvizje e mençur ta mbash atë të pushuar për ndeshjet më të rëndësishme.

Stadiumi i Napolit do ta mbajë emrin “Diego Armando Maradona” nga ndeshja e ardhshme e napolitanëve

Kushtrim Guraj

Sa do t’i kushtojë Barcës nderimi që Messi i bëri Maradonas

Kushtrim Guraj

“Askush s’u kujdes për Maradonën, e lanë vetë të vdesë në një dhomë të vogël”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net