Opoja.net

Barcelona turpëron Guardiolan në Camp Nou

Sport
Barcelona turpëron Guardiolan në Camp Nou

Barcelona ka mposhtur 4 me 0 Manchester Cityn dhe ish-trajnerin e katalonasve, Pep Guardiolan, në xhiron e tretë të Grupit C në Ligën e Kampionëve.

Klubi katalon fitoi me lehtësi ndaj “Qytetarëve” falë tre golave të superyllit Lionel Messi dhe një në fund nga Neymari. Messi shënoi në minutat 17’, 61’ dhe 69’.

Në këtë ndeshje u ndëshkuan dy lojtarë me karton të kuq, Claudio Bravo te City dhe Jeremy Mathieu te Barça.

Barcelona prin në tabelën e Grupit C me 9 pikë në tabelë. City është i dyti me katër. Monchengladbach ka tri e Celticu 1.

Stadiumi i Napolit do ta mbajë emrin “Diego Armando Maradona” nga ndeshja e ardhshme e napolitanëve

Kushtrim Guraj

Sa do t’i kushtojë Barcës nderimi që Messi i bëri Maradonas

Kushtrim Guraj

“Askush s’u kujdes për Maradonën, e lanë vetë të vdesë në një dhomë të vogël”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net