Opoja.net

Bashkëatdhetari e bën me shtëpi të re një familje në Zhur

Kosova

Në këto ditë dimri, fal humanizmit njerëzor, familja e , Halit Gavazaj, nga Zhuri është bërë me shtëpi të re.

Ditën e shtunë, kryefamiljarit, i janë dorëzuar çelësat e shtëpisë së re nga bashkëatdhetari, Hevzi Badallai, i cili i ka mbuluara të gjitha shpenzimet e ndërtimit të këtij objekti, që edhe kjo familje të ketë kulm mbi kokë dhe të jetojë në kushte të dinjitetshme, ka bërë të ditur imami, Kurtish Hoxhaj, i cili ka qenë pjesë e grupit të njerëzve solidarë të cilët janë marrë me këtë çështje.

Në emër të këtij grupi, ka falënderuar të gjithë ata që e kanë ndihmuar këtë iniciativë duke dhënë kontributin e tyre human për të ndihmuar njerëzit në nevojë./tvprizreni.info/

Loading...

Mos i humb

Presidenti Thaçi mbërrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

Opoja.net

Bizneset kërkojnë shtyrje të kësteve për kredi, BQK-ja thotë se ka bërë një zgjidhje më të mirë

Opoja.net

Lajçak flet pas përfundimit takimit Hoti – Vuçiq: Dialogu është kthyer në binarë

Opoja.net

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

Opoja.net

Gjendja e jashtëzakonshme në Kosovë mund të shpallet sot

Opoja.net

“Dialogu Kosovë-Serbi, i vështirë pa presidentin Thaçi”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net