Opoja.net

Bastiset zyra e gjigantit Google në Paris

Teknologji
Bastiset zyra e gjigantit Google në Paris

Zyrtarët e financave në Francë kanë bastisur zyrat e gjigantit amerikan të internetit, Google, në Paris.

Bastisja thuhet se është pjesë e një hetimi për mashtrim tatimor.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Burimet e policisë kanë konfirmuar bastisjen, por vetë Google, deri më tash, nuk ka bërë komente.

Google akuzohet se i ka borxh shtetit francez 1.6 miliard euro, në taksa të papaguara.

Franca, Britania dhe vendet e tjera janë ankuar prej kohësh për mënyrën se si Google, Yahoo dhe gjigante të tjera digjitale gjenerojnë të ardhura në vendet e tyre, por bazën e taksave e kanë në shtete të tjera.

Në një katër persona shprehet se ata do të “humbin gjithçka” nëse humbin telefonin

Opoja.net

BMW kundër Audi në borë, shikoni cila fiton

Opoja.net

Tre gjëra në rrjete sociale që mund t’iu ndëshkojnë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net