Opoja.net

Bayerni e fillon mbrojtjen e titullit me barazim, ndalet nga Hertha

Sport

Bayern Munich e ka filluar mbrojtjen e titullit me barazim 2-2 në Bundesliga, pasi Hertha Berlin i mori një pikë në Allianz Arena.

Ishi bavarezët ata që kaluan të parët në epërsi me golin e shënuar nga Robert Lewandowski, pas asistimit që pranoi nga Sergej Gnabry në minutën e 24-të.

Por, Hertha u tregua mjaftë e vëmendshme në minutat në vazhdim, duke shënuar dy gola të shpejtë.

DONSPORTS@donsports1

Lewandowski scores first goal for this season Bayern Munich vs Hertha Berlin

Embedded video

See DONSPORTS’s other Tweets

Vedad Ibsevic (36’) i barazoi shifrat në 1-1 nga asistimi që pranoi prej Lukebakio, ndërsa dy minuta më vonë Ibsevic asistoi në golin e dytë për ta përmbysur kështu rezultati.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 2-1, derisa në të dytën, Lewandowski arriti që ta barazonet rezultatin në 2-2 nga pika e bardh gjatë minutës së 60-të.

Duket se bavarezët do të kenë një fushatë të vështirë për mbrojtjen e titullit, sidomos me Borussia Dortmundin që ka bërë disa transferime. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosova dhe Serbia përplasen edhe rreth futbollit

Opoja.net

Fitore bindëse e Arsenalit në udhëtim te Frankfurti

Opoja.net

Renditja e re e FIFA-s – Kosova në pozitë rekorde, Shqipëria nuk ndryshon vend

Opoja.net

Lajm i mirë për Kosovën, Hekuran Kryeziu i rikthehet stërvitjeve pas lëndimit të rëndë

Opoja.net

Bayern Munich fiton me lehtësi në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Atletico Madridi dhe Juventusi dhurojnë spektakël, barazojnë në trilerin e katër golave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net