Opoja.net

Bayerni e konfirmon arritjen e marrëveshjes me Barcelonën për Coutinhon

Sport

Philippe Coutinho do të jetë futbollisti më i ri i Bayernit.

Ylli brazilian ka arritur marrëveshjen me klubin gjerman për huazimin një vjeçar në Allianz Arena.

Pas Barcelonës ka qenë edhe gjiganti gjerman Bayern Munich që ka konfirmuar marrëveshjen e arritur me gjigantët katalunas.

“Unë mund të konfirmoj se së bashku me Hasan Salihamidzic kemi qenë të mërkurën në Barcelonë ku kemi arritur marrëveshje me Barcelonën dhe Philippe Coutinhon”.

“E kemi përcjell për një kohë të gjatë Coutinhon dhe tani ai do të jetë futbollist i yni si huazim”, ka thënë Karl Heinz Rummenigge.

Bayerni do ta ketë edhe të drejtën e blerjes së lojtarit, por kjo shumë ende nuk është bërë publike nga asnjëra skuadër. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net

Kjo është skuadra e radhës nga Premierliga që kërkon Muriqin

Opoja.net

Në Shkup do të ketë policë të Kosovës gjatë ndeshjes së Kombëtares me Maqedoninë

Opoja.net

Karateistët synojnë pikë në Dubai për turneun kualifikues të Parisit, që vlen për kualifikim në “Tokio 2020”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net