Opoja.net

Befasuese! Moti i ngrohtë i nëntorit sjell lejlekët të Liqeni i Breznes (Foto)

Sot (e shtunë) një lejlek është shfaqur befasisht dhe po qëndron në Liqenin e Breznes/ Opojë/ Dragash (Kosovë), përkatësisht tek livadhet te ‘Likeni’.

Temperaturat e ngrohta 20 deri 25 gradë Celcius që kanë karakterizuar këto ditë nëntori në Opojë, e ka joshur lejlekun i cili ka ardhur nga zonat bregdetare dhe ja ka mësyrë Liqenit të Breznes në Opojë.

585

Me çka po nxeheni në këto ditë të ftohta ?

Qytetarët janë befasuar nga ‘vizitori’ dhe e fotografonin nga distanca./OpojaSot.com/

 

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net