Opoja.net

Bëhen 17 vite që nga themelimi i Facebook

Tashmë numëron me miliona përdorues dhe cilësohet një nga rrjetet sociale më të famshme, por Facebook nuk ka më shumë se 17 vite që nga krijimi.

Ky rrjet social u krijua më 4 shkurt të vitit 2004, nga Mark Zuckerberg me 4 shokët e tij të dhomës, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz dhe Chris Hughes.

Në fillim Facebook u hap për studentët në kolegje e universitete të tjera, pastaj për nxënësit e shkollave të mesme, dhe më në fund për të gjithë personat të moshës 13-vjeç e sipër kudo në botë.

Facebook që nga krijimi i tij e deri më tani ka arritur suksese të mëdha duke u bërë një pjesë e rëndësishme për shumë njerëz kurse në vitin 2012 u vlerësua si një kompani me vlerë prej 104 miliardë dollarësh./Gazeta Sinjali/

Çka po ndodh, Messenger, Instagram e WhatsApp bien nga sistemi

Opoja.net

Çfarë u ndodhi aplikacioneve më të përdorura në të gjithë botën, WhatsApp & Instagram s’funksionuan

Opoja.net

Facebooku dhe Instagrami bien nga sistemi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend