Opoja.net

Berisha i kundërpërgjigjet akuzave të Vuçiqit për Haradinajn

Shqipëria
Berisha i kundërpërgjigjet akuzave të Vuçiqit për Haradinajn

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha e ka quajtur absurde akuzat e kreut të shtetit serb Aleksandar Vuçiq se ai po punon për formimin e Shqipërisë së Madhe dhe se po e mbështet Ramush Haradinajn, i cili dha dorëheqje për shkak të ftesës nga Gjykata Speciale në Hagë.

Në një postim në Facebook, Berisha i është kundërpërgjigjur Vuçiq se me këto akuza ai vetëm sa dëshiron të maskojë politikat serbomadhe që po përpiqen të krijojnë konflikt të ri në Ballkan.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Te dashur miq, dje ne konferencen e tij per shtyp presidenti i Serbise, Aleksander Vuçiç ne nje sulm me emer me akuzoi se kam shprehur mbeshtetje per Haradinajn dhe si politikan po punoj direkt per Shqiperine e Madhe.

Qe ne fillim dua te theksoj se me nje sulm te tille absurd presidenti i Serbise ka dy synime kryesore.

Se pari te kamufloje apo maskoje sadopak politiken e tij te serbomadhise, me te cilen po mbillen flaket e nje konflikti te ri ne Ballkan.

Se dyti, duke renditur ne nje ane Berishen, Bashen dhe homologun e tij te Shqiperise, Presidentin e Republikes Meta, ai vertet merr ne mbrojtje, por njekohesisht edhe i nxjerr lakuriq para opinionit publik Zografin Bis, Miladinin shqipfoles dhe Baton Stanishiq si argate te tij, te cilet u damkosen perfundimisht ne Berlin si shqiptare apatride, flamurmbajtes te projektit te tij te Serbise se Madhe.

Loading...

Mos i humb

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net

Thumana disa ditë pas tërmetit

Opoja.net

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

Opoja.net

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut

Opoja.net

Shoqata studentore shqiptare në Harvard mbledh mbi 9 mijë dollarë për të prekurit e tërmetit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net