Opoja.net

Beteja interesante e Milanit kundër Interit përmban dy largime të Real Madridit

Sport
Beteja  interesante e Milanit kundër Interit përmban dy largime të Real Madridit

Një nga betejat individuale më intriguese të Derby della Madonnina të së Shtunës do të jetë në anën e majtë të Milanit ndërsa Achraf Hakimi dhe Theo Hernandez bëjnë betejë.

Siç raporton edicioni i së mërkurës në Tuttosport, do të ketë një nën-komplot magjepsës që përfshin dy lojtarë që Real Madrid ishte në fund të fundit i lumtur t’i linte, përcjell ORAinfo.

Theo u bashkua me Milanin verën e kaluar dhe francezi është vendosur si një nga mbrojtësit më të mirë në kampionat, ndërsa marokieni u bashkua me rivalët e qytetit Inter pas një sezoni mbresëlënës në huazim në Borussia Dortmund.

Të dy janë të njohur për të shtyrë përpara dhe për të shkaktuar kërdi në krahët e tyre përkatës, por duke pasur këtë në mendje mund të jetë gjithashtu një betejë e shkëlqyer mbrojtëse për të parë ndërsa shikojnë të neutralizojnë njëri-tjetrin.

Në korrik, kur Interi bëri zyrtare ardhjen e Hakimit, Theo e mirëpriti atë me këtë mesazh në mediat sociale: “Shihemi së shpejti në Serie A dhe në derbitë e ardhshëm”.

Momenti për t’u përballur me njëri-tjetrin si kundërshtarë po afrohet gjithnjë e më shumë, dhe Real Madrid pa dyshim do të ketë një sy në procedurat duke menduar nëse ata kanë bërë një gabim të madh. /ORAinfo/

Milani ka krijuar ekip fitues, s’di të ndalet edhe pa Ibrahimovicin

Kushtrim Guraj

Zyrtare: Stadiumi i Napolit merr emrin e legjendës Maradona!

Kushtrim Guraj

Nuk këndellet Arsenali, mundet edhe nga Wolves

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net