Opoja.net

Bie sistemi i Gmail, YouTube, Google Docs dhe shërbime të tjera të Google

Bie sistemi i Gmail, YouTube, Google Docs dhe shërbime të tjera të Google

Shërbime të shumta të Google dhe faqet e internetit duke përfshirë YouTube, Gmail, Google Assistant dhe Google Docs janë goditur me një ndërprerje në marrjen e shërbimeve, shkruan The Verge.

DownDetector tregon se ndërprerja, e cila duket se po ndikon në biznesin dhe shërbimet personale të Google, filloi rreth orës 6:40 AM ET në rastin e Gmail.

Që nga ky shkrim, Google ende nuk e pranon zyrtarisht këtë çështje dhe faqja e statusit për shërbimet e saj po raporton se nuk kanë probleme.

Sidoqoftë, raportet po rriten në Twitter pasi përdoruesit nuk mund të kenë qasje në shërbimet e tij themelore, me Gmail dhe ka filuuar të bëhet trend hashtagu “#YouTubeDOWN.”

Kush e sollën kompjuterin e parë në Bresanë ?

Opoja.net

Volkswagen ndryshon emrin e degës në SHBA

Kushtrim Guraj

Presion mbi krerët e teknologjisë për të kontrolluar lajmet e rreme

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net