Opoja.net

‘Bisha’ e Donald Trump: Disa fakte që nuk i dini për veturën më të blinduar në histori

Kuriozitete
‘Bisha’ e Donald Trump: Disa fakte që nuk i dini për veturën më të blinduar në histori

Asnjë veturë tjetër në botë nuk është më e blinduar dhe më e sigurtë se limuzina e Presidentit amerikan, Donald Trump, transmeton Gazeta Metro.

E pagëzuar me emrin “Bisha”, për përmasat e saj, ‘Cadillac’ presidenciale është një makinë e blinduar me sisteme mbrojtjeje dhe komunikimi nga më të sofistikuarat.

Mbulesa e trashë prej 8 inç e prodhuar nga një çelik i veçantë, alumin, titan dhe qeramikë për mbrojtje nga çdo sulm vdekjeprurës. Kjo nuk është vetëm një, por një duzinë me Cadillac-ë për shkak të elementëve. Kjo vetur është e aftë të ju rezistojë shpërthimeve me bombë, atyre mesatare dhe të vogla.

Shikoni videon KETU

Loading...

Mos i humb

“Dëshpërim Kosova” – qytetari që po proteston kundër Qeverisë Hoti (VIDEO)

Opoja.net

Rrethi i Janjevës u nis për 45 ditë, nuk u përfundua as për tre vjet (VIDEO)

Opoja.net

Rreth i Janjevës u nis për 45 ditë, nuk u përfundua as për tre vjet (VIDEO)

Opoja.net

Dogana: Kosovarët shpenzojnë 300 milionë euro në duhan brenda vitit

Opoja.net

Ndërpritet restaurimi i mullirit (VIDEO)

Opoja.net

Burgu i torturave bëhet muze unik në kryeqytet (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net