Opoja.net

Blerim Rexha rrëfehet: U largova nga Bordi i AKP-së se u shitën 50 hektarë tokë për 5 mijë euro.

Kosova
Blerim Rexha rrëfehet: U largova nga Bordi i AKP-së se u shitën 50 hektarë tokë për 5 mijë euro.

Rrëfehet Blerim Rexha, ish-kryetar i Bordit të AKP-së: U largova se u shitën 50 hektarë tokë për 5 mijë euro.

Ish-kryesuesi i Bordit të Drejtorëve të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP), Blerim Rexha, ka raportuar para Komisionit hetimor të privatizimit të Kuvendit të Kosovës, me ç’rast ka treguar pse dha dorëheqje nga kjo pozitë në vitin 2013.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Ai tha se si një prej arsyeve ka qenë shitja e një toke me 1 euro për 1 ari.

“50 hektarë janë shitur për 5 mijë euro. Kam votu kundër, kam marrë vota që me e ndalë këtë shitje. Ka pas edhe kësi raste. Nuk kam pranuar me nënshkru me kësi kushte. Kam thënë që nuk e nënshkruaj dhe jam larguar”, ka deklaruar Rexha, shkruan Reporteri.

Ai ka thënë se atë kohë kishte një fushatë kundër tij jo vetëm në media, dhe shtoi se kjo për të mbetet ende mister, por nuk tregoi saktësisht cilat media apo grupe qofshin ato edhe politike t’ë kenë bërë fushatë ndaj tij.

Rexha tha se ka pranuar detyrën në AKP në një kohë të vështirë me qëllimin ta udhëheq ndryshe procesin e privatizimit.

Rexha kishte dhënë dorëhqeje nga AKP exha më 16 maj të vitit 2016.

Rrëfimi i ish ushtares së UÇK-së nga Lezi i Prizrenit, Gjylsere Berisha

Opoja.net

Ministria e Financave ekzekuton pagesa masive për rimëkëmbjen ekonomike

Kushtrim Guraj

Shteti furnizohet me material për letërnjoftim e pasaporta

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net