Opoja.net

Blerja e Rebic, Milan merr lajmin e keq nga Eintracht Frankfurt

Sport
Blerja e Rebic, Milan merr lajmin e keq nga Eintracht Frankfurt

Ante Rebic është duke shkëlqyer të Milan këtë sezon. Kjo ka bërë që ekipi i tij gjerman, Eintracht Frankfurt të kërkojë një çmim të madh për shitjen e tij të përhershme të Milan.

Sulmuesi kroat ka shënuar nëntë gola në 10 ndeshjet e tij të fundit në Serie A dhe 10 në të gjitha garat.

Sipas të fundit nga Tuttosport, kuqezinjtë synojnë të provojnë ta arrijnë marrëveshje finale me Rebicin mbi një bazë të përhershme përpara fundit të huasë së tij dy vjeçare në qershor 2021, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë për shkak se nuk ishte futur opsioni për të blerë, duhet të gjendet një marrëveshje me Eintracht, i cili e vlerëson 26-vjeçarin në masën 40 milionë milion euro, të paktën 10 milionë më shumë sesa shuma që Milano parashikonte të paguante.

Kjo pritet të paraqës problem për Milanin, pavarësishtë dëshirës së lojtarit për të qëndruar në ‘San Siro’. /ORAinfo/

Loading...

Mos i humb

Zinedine Zidane për herë të parë eliminohet nga Liga e Kampionëve si trajner

Fari Kolloni

Guardiola ka diҫka për të thënë në lidhje me ndeshjen ndaj Real Madridit

Fari Kolloni

Manchester City në epërsi pas gabimit amatoresk të yllit të Real Madridit

Fari Kolloni

Lazio – Muriqi, vjen lajmi me i fundit nga Italia

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi kujton medaljen e artë të Kosovës në Rio

Fari Kolloni

Para ndeshjes ndaj Man City, Zidane jep lajmin e madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net