Opoja.net

Bleu orën e vjetër të murit në treg, gjermani habitet kur brenda i gjen 50 mijë marka

Kuriozitete
Bleu orën e vjetër të murit në treg, gjermani habitet kur brenda i gjen 50 mijë marka

Një burrë nga qyteti gjerman Aurich i cili në treg bleu një orë muri, nuk mund t’i besonte syve kur brenda orës gjeti hiq më pak se 50 mijë marka gjermane.

Burri i paemëruar bleu orën qysh në pranverë, kurse paratë pasi i gjeti i dërgoi në departamentin e gjërave të humbura, transmeton Telegrafi

E në rast se pronari i tyre nuk lajmërohet, ky burrë ka të drejtë të jetë pronar legjitim i rreth 3% të shumës së gjetur (rreth 770 euro), por deri më tani askush është lajmëruar – dhe pasi që afati i paraparë ka skaduar u mbetet autoriteteve lokale të vendosin se çfarë do të bëjnë me to.

Mediat lokale raportojnë se zyrtarët lokalë të qytetit Aurich kanë vendosur t’ia dhurojnë paratë burrit që i gjeti, kurse mbeten disa procedura administrative që edhe zyrtarisht t’i takojnë atij. Paratë do të mund t’i ndërrojë me euro, dhe t’i tërheq nga Deutsche Bundesbank. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Të mbjellësh perime në katin e 6-të sikur Alush Seferi (VIDEO)

Opoja.net

Një mace lind me dy fytyra në Amerikë (VIDEO)

Opoja.net

Gjakovari i “dashuruar” në gjarpër e tregon historinë e tij në Ora 7 (VIDEO)

Opoja.net

Këshillat e Drejtimit të Mjetit që Autoshkollat Harrojnë t’jua Thonë

Opoja.net

Fuqia e Perëndisë: Rruga për pak sa nuk shpërthen nga presioni që ka prej nëntoke

Opoja.net

E tradhtoi i dashuri, vajza ia dërgon atij një ton qepë të kuqe për arsye të çuditshme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net