Opoja.net

Boksierja Donjeta Sadiku e fiton medaljen e argjendtë në Bullgari

Sport
Boksierja Donjeta Sadiku e fiton medaljen e argjendtë në Bullgari

Donjeta Sadiku e ka fituar medaljen e argjendtë në turneun ndërkombëtar të boksit ‘Balkan’, që u mbajt në Sofje të Bullgarisë këtë fundjavë.

Donjeta në finale u përballë me kampionen botërore, brazilianen Ferreira Beatriz, e cila ndodhet e para në renditjen botërore të AIBA-s, kategoria -60kg.

 

 

Boksierja kosovare u mposht nga braziliania, pavarësisht se shfaqi luftë të fortë.

Donjeta bëri luftë të barabartë, duke treguar se është në formë të mirë para garave që vlejnë për pikë Olimpike./ Front Online/

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net