Bomba e ditës: Ronaldo i ofrohet Barcelonës

Sport
Bomba e ditës: Ronaldo i ofrohet Barcelonës

Paga e lartë e Cristiano Ronaldos duket e papërballueshme për financat e Juventusit në këtë kohë kur klubet evropiane janë prekur nga kriza e koronavirusit.

Zonja e Vjetër kërkon ta largoj nga skuadra portugezin, por duhet të gjej një skuadër tjetër që mund të përballoj pagën e tij të lartë dhe koston e transferimit.

Sipas gazetarit spanjoll, Guillem Balague drejtuesit e Juventusit kanë kontaktuar Barcelonën për t’i pyetur nëse dëshirojnë pesë herë futbollistin më të mirë në botë.

Kjo është ndoshta mundësia e fundit që dy futbollistët më të mirë në Botë të bëhen bashkë me një fanellë.

Messi dhe Ronaldo së bashku kanë 11 Topa të Artë.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net