Opoja.net

Brave Browser deri tri herë më i shpejtë se Chrome dhe Firefox

Teknologji

Ka vetëm disa muaj që është në funksion Brave Browser, ndrësa po tregon se është shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Shfletuesi që bllokon reklamat dhe nuk mbanë të dhëna rreth kërkimeve, është testuar nga kompani të ndryshme në mënyrë të pavarur dhe ka dhënë rezultate shumë të mira, transmeton Telegrafi.

Fox News ka bërë një studim dhe ka gjetur se Brave është për një herë e gjysmë më i shpejtë se Chrome dhe Firefox, në kërkimin e materialit të njëjtë. Me të njëjtit shfletues, CBSNews konsideron se Brave është dy herë më i shpejtë, derisa CNN pretendon se është tri herë më i shpejtë.

Në Brave Browser mund të bëhen kërkime falas, mirëpo në të ardhmen, kompania konsideron të bëhet një përshtatje e kërkimeve në bazë të klientit, në këmbimin të një pagese. /Telegrafi/

Mos i humb

Sistemi i tri kamerave të iPhone 11 mund të realizojnë fotografi me pamje shumë të gjerë

Kushtrim Guraj

Google sjell numërimin e fjalëve në Google Docs

Opoja.net

Lllogaritë private në Instagram mund të mos jenë aq të sigurta

Opoja.net

Disqet parashikohet të tejkalojnë shitjet e CD-ve, për herë të parë që nga viti 1986

Opoja.net

Apple do ta prezantojë iPhone 11, drejtpërdrejt në YouTube

Opoja.net

Facebook pranon se ka qenë duke dëgjuar zërin tuaj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net