Opoja.net

“Çdo lojtar në botë dëshiron të luajë për Real Madridin”

Sport
“Çdo lojtar në botë dëshiron të luajë për Real Madridin”

Dani Ceballos, i cili e kaloi sezonin 2019/20 i huazuar në Arsenal, nuk e hedh poshtë mundësinë të kthehet në Real Madrid gjatë kësaj vere, duke thënë se çdo lojtar në botë dëshiron të luajë për klubin nga kryeqyteti spanjoll.
Mesfushori 23-vjeçar është i vetëdijshëm se nuk do të jetë e lehtë ta bindë trajnerin Zinedine Zidane, pasi kishte dështuar të zinte vend në skuadrën e francezit më herët, transmeton Front Online.
Ceballos ka kontratë me Real Madridin deri më 2023 dhe për fatin e tij do të vendosë pas përfundimit të këtij sezoni.
“Unë jam lojtar i Real Madridit… çdo lojtar në botë dëshiron të luajë për Real Madridin”, tha Ceballos.
“Kam kontratë me Madridin për tri vjetet e ardhshme dhe tani është koha e përkryer për të arritur sukses”, shtoi ai. /Front Online/
The post “Çdo lojtar në botë dëshiron të luajë për Real Madridin” appeared first on Front Online.

Loading...

Mos i humb

Real Madrid me ofertë të madhe për Havertz

Kushtrim Guraj

United beson në marrëveshjen me Pogbën

Kushtrim Guraj

Arbër Zeneli nostalgjik për topin

Kushtrim Guraj

Vdes Steve Priest, basisti i bendit “The Sweet”

Kushtrim Guraj

Leipzig planifikon ta zëvendësojë Wernerin me Rashicën

Kushtrim Guraj

Edhe Brescia heq dorë nga Balotelli?

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net