Opoja.net

Challandes të enjten publikon listën për ndeshjet me Danimarkën e Bullgarinë

Sport

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes të enjten do ta bëjë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet, atë kundër Danimarkës dhe Bullgarisë.

Kështu ka njoftuar të martën për “Sportin në KTV” menaxheri i kombëtares së Kosovës, Bajram Shala.

Ndeshjen miqësore kundër Danimarkës do ta zhvillojë më 21 mars, kurse atë kualifikuese për “Euro 2020”, do ta luaj më 25 mars. Të dyja ndeshjet Kosova do t’i luajë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Menaxheri Shala nuk ka dashur të zbulojë emrat e të ftuarve, por burime të “Sportit në KTV” kanë marrë vesh se Challandes ka ftuar për herë të parë futbollistin e Diosgyorit, Florent Hasanin, i cili më herët ka qenë pjesë e Shpresave të Kosovës.

“Florenti ka marrë ftesën dhe shpreson të debutojë në njërën prej dy ndeshjeve”, ka thënë në kushte anonimiteti një i afërm i futbollistit për televizionin.

Ftesë ka marrë edhe Lirim Kastrati që luan për Lokomotivën e Zagrebit, ka njoftuar vet futbollisti për “Sportin në KTV”.

Për ndeshjen kundër Danimarkës dhe Bullgarisë, Kosovës pritet t’i mungojë Valon Berisha I lënduar. Mediumet në Itali të martën kanë raportuar se Berisha vazhdon të ketë problem me muskuj, derisa ftesë ende nuk ka marrë as Donis Avdijaj, që ka kohë që nuk po luan për Willem II. Mund të kthehet edhe Bersant Celina që po kalon formë të mirë me SWansea Cityn në “Championship”.

“Nuk kam marrë ende ftesë”, ka thënë Avdijaj.

Për këto dy ndeshje, Kosova do ta nisë grumbullimin më 18 mars. Po të hënën Challandes do të mbajë edhe konferencën e tij të parë. /FaktePlus

Loading...

Mos i humb

Mundësi i Kosovës, Egzon Shala siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën “Tokyo 2020”

Opoja.net

Zbulohet arsyeja se pse Muriqi nuk ka shënuar gol qe tri ndeshje

Opoja.net

Sot rinis lufta për titull në Ligën e Kampionëve me dy superndeshje

Opoja.net

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net