Opoja.net
Meka Mish

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Chelsea pritet që pasi të mbyllë finalja e Ligës së Evropës do ta shkarkojë Maurizio Sarrin nga detyra, për ta emëruar në vend të tij Frank Lampardin.

Sipas Sky Sport Italia dhe gazetarit Gianluca Di Marzio, klubi londinez po punojnë që ta largojnë ish-trajneri e Napolit, për ta zëvendësuar me legjendën e Chelseat.

Sarri në sezonin e tij të parë e ka mbyllur në vendin e tretë, ndërsa do të luajë edhe në finale të Ligës së Evropës me 29 maj ndaj Arsenalit.

Lampard në anën tjetër po rezulton si sukses, pasi me Derby Countyn i ka ecur shumë mirë, duke e eliminuar Leeds Unitedin në paly-offin e Championship.

Ish ylli i Anglisë do të luajë ndaj Aston Villas ndeshjen e fundit për ta promovuar promovimin në Ligën Premier.

Absolute Chelsea@AbsoluteChelsea

🗞 BREAKING: Chelsea have decided to hire Frank Lampard and sack Maurizio Sarri.

[via @DiMarzio] 🔵

60 people are talking about this

Ka pasur zëra shumë që Lampard do ta marr drejtimin e Chelseat, nga disa ish lojtarë të klubit. /Telegrafi/

Mos i humb

Zyrtare: Milani me 10 gusht luan në Kosovë përballë Feronikelit

Opoja.net

‘Dardanët’ i blejnë të gjitha biletat për shtatë minuta për përballjen Angli – Kosovës

Opoja.net

Liria ka rreth 150 mijë euro borxhe

Opoja.net

AC Milan mund të zbarkojë në “Fadil Vokrri”, Feronikeli i ka bërë ftesë për miqësore

Opoja.net

Xhaka e Rashica nderojnë Fadil Vokrrin para ndeshjes së yjeve në kryeqytet

Opoja.net

FFK del me njoftim rreth shitjes së biletave për ndeshjen Angli–Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net