Opoja.net

Chelsea me këtë formacion synon ta mposht Watfordin

Sport
Chelsea me këtë formacion synon ta mposht Watfordin

Chelsea do të tentojë të marrë fitore në ndeshjen kundër Watfordit sonte, në mënyrë që ta rikthehet në top katërshe të Premierligë, vend ky të cilin e humbi pas fitores së sotshme të Manchester Unitedit.

Sonte në orën 21:00, Chelsea do ta presë Watfordin, që po lufton për mbijetesë në Premierligë, në stadiumin Stamford Bridge për përballjen e xhiros së 33-të të Premierligës.

Përderisa Watfordi vjen në këtë ndeshje pas dy disfatave dhe një barazimi në tri xhirot e fundit, Chelsea vjen pas disfatës befasuese me rezultat 3:2 kundër West Ham Unitedit.

Ajo disfatë e mesjavës ia dha Manchester Unitedit mundësinë që ta rrëmbejë pozitën e katërt në tabelë sot me fitore, mundësi kjo të cilën Djajtë e Kuq e shfrytëzuan.

Por, Chelsea mund të kthehet në top katërshe me një fitore sonte kundër Watfordit.

Formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Loading...

Mos i humb

Barcelona 3:1 Napoli, këto janë notat e lojtarëve

Fari Kolloni

Kompletohen çiftet çerekfinaliste, mësohet se kush me kë do të përballet

Fari Kolloni

Agjenti konfirmon gjithçka, kjo do të jetë e ardhmja e Lautaros

Fari Kolloni

Bayern – Chelsea, shënohet një super-gol në këtë ndeshje

Fari Kolloni

Pirlo trajner i Juventusit?

Fari Kolloni

Milan dhe Fiorentina po e bëjnë shkëmbimin e madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net