Opoja.net

Chrome së shpejti do të ju paralajmëroj për ueb faqet që janë të ngadalshme

Teknologji
Chrome së shpejti do të ju paralajmëroj për ueb faqet që janë të ngadalshme

Ka shumë gjëra që duhet të merren parasysh kur ndërtoni një ueb faqe në internet.

Nuk është gjithmonë rreth një dizajni më të mirë apo përmbajtja më e mirë, sepse faktorë të tjerë merren parasysh gjithashtu, kur gjëra të tilla si koha e ngarkimit kanë rëndësi gjithashtu.

Kjo sepse nëse keni një dizajn të mahnitshëm dhe përmbajtje fantastike, por faqja juaj e internetit kërkon shumë kohë për të ngarkuar, njerëzit thjesht mund të heqin dorë dhe të shkojnë diku tjetër.

Ndoshta në përpjekje për të inkurajuar dizajnerët dhe zhvilluesit që të fillojnë të marrin në konsideratë kohën e ngarkimit në faqet e tyre të internetit, Google ka njoftuar se së shpejti do të fillojnë të identifikojnë dhe paralajmëroj faqet e internetit që mund të kërkojnë më shumë kohë për t’u ngarkuar.

Siç mund ta shihni në foton e mësipërme, faqet e internetit që kërkojnë kohë për t’u ngarkuar do të tregojnë një njoftim që informon përdoruesit se kjo faqe është e njohur për hapje të ngadaltë.

Kjo padyshim që do të vlejë vetëm për faqet e internetit që janë në Chrome, kështu që nëse përdorni një shfletues tjetër, atëherë kjo veçori nuk do të zbatohet për ju. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Brenda ditësh Ferrari rifillon prodhimin, pasi të gjithë punonjësit të jenë testuar për coronavirus

Linda Guraj

Krejt çka duhet të dini në lidhje me telefonin e fundit të Apple

Linda Guraj

Ky Range Rover Evoque mbushet me rrymë

Linda Guraj

Mbi 80 për qind të fitimit të Volkswagen-it tkurret nga COVID-19

Linda Guraj

Iphone do të shërbejë si çelës veture

Linda Guraj

Më lirë veҫ lodheni, tani me 1 mijë euro mund të bëheni me makinë të re

Linda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net