Çiftet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës, Opoja takohet me Përparimin

Opoja Sport
Çiftet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës, Opoja takohet me Përparimin

Në zyret e FFK-së, sot është tërhequr shorti i rrethit të parë të Kupës së Kosovës në futboll, ku kanë marrë pjesë ekipet e Ligës së Dytë të futbollit të Kosovës.

d

Kështu, në rrethin e parë të Kupës takohen:

Opoja –Përparimi

Më datën 29.09.2016 duke filluar në ora 12:00h në stadiumin
“Përparim Thaqi” në Prizren do te zhvillohet ndeshja per Kupen e Kosovës

K.F. Opoja – K.F. Përparimi

Takimet tjera:

Behari – Kaolini
Australia – Kastrioti
Ratkoci – Dardana
Bashkimi(K) – Rilindja e Kosovës
Besa – Bashkimi (Gj)
Malisheva – Vjosa
Galaksia – Minatori
18 Korriku – Kika
Lepenci – Gryka
Luftëtari – Tefik Çanga
Xërxa – Dukagjini
Iliria – Besëlidhja
Leshani – Dushkaja
Lugu i Baranit – Onix banja
Arbëria e lirë

© Opoja.net

d

Kante po largohet nga Chelsea?

Kushtrim Guraj

Nga 50 mostra të testuara, 4 mësimdhënës dhe një nxënëse dalin pozitiv në Sh.M.L.”Ruzhdi Berisha” në Dragash

Fisnik Guri

Në Shqipëri vazhdon bojkotimi i futbollit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net