Conte e dëshiron Kessie në Inter, vjen reagimi i mënjëhershëm i Milanit

Sport
Conte e dëshiron Kessie në Inter, vjen reagimi i mënjëhershëm i Milanit

Milani ka pasur bisedime fillestare me agjentin e Franck Kessie për zgjatjen e mundshme të kontratës së tij.

Lojtari nga Bregu i Fildisht është gjendur në qendër të shumë spekulimeve në dritaret e fundit në lidhje me një largim të mundshëm. Këtë herë, megjithatë, duket sikur gjërat do të jenë ndryshe.

Krahas Ismael Bennacer, Kessie është bërë një lojtar thelbësor i sistemit të mesfushës së Stefano Piolit duke qenë i paprekshëm në 11-shtën shartuese, përcjell ORAinfo.

Forma e tij ka bërë që shumë ekipe të mëdha të kërkojnë transferimin e Kessie.

Në dy dritaret e fundit të transferimit, Napoli së pari dhe më pas Inter kryen tentuar transferimin e mesfushorit.

Tani mediat në itali raportojnë se Antonio Conte i ka treguar menaxhmentit se Kessie do të ishte një gjendje e përsosur për mesfushën e Interit.

Kjo situatë ka shtyrë Milanin që ta takojë agjentin e Kessie për të shqyryar zgjatjen e kontratës së tij që shakon në qershor 2022. /ORAinfo/

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net