Opoja.net

Conte ja rrëmben dy yje Cheleas

Sport
Conte ja rrëmben dy yje Cheleas

Interi transferon dy lojtarë nga Chelsea.

Antonio Conte synon që këtë verë të përforcojë krahët e mbrojtjes tek Inter.

Pasi kanë mbyllur marrëveshjen me Real Madrid për transferimin e Archaf Hakimi, Inter tani po shikonn opsionet për krahun e majtë.

Gazzetta dello Sport raporton se Inter janë duke konsideruar një lëvizje për dy lojtarët e krahut të majtë të Chelsea, Marcos Alonso dhe Emerlson Palmieri.

Të dy këta, kanë punuar me Antonio Conte te Chelsea, dhe tekniku italian, i sheh të rëndësishëm në skuadrën e tij.

Dyshja gjithashtu mund të joshet lehtë për largim nga Chelsea, kur dihet se ‘Blutë’ janë duke tentuar transferimin e Ben Chilwell nga Leicester City.

Alonso dhe Palmieri në të kaluarën kanë qenë pjesë e Serie A, duke veshur fanellat e Fiorentinës, respektivisht Romës.

Loading...

Mos i humb

Zinedine Zidane për herë të parë eliminohet nga Liga e Kampionëve si trajner

Fari Kolloni

Guardiola ka diҫka për të thënë në lidhje me ndeshjen ndaj Real Madridit

Fari Kolloni

Manchester City në epërsi pas gabimit amatoresk të yllit të Real Madridit

Fari Kolloni

Lazio – Muriqi, vjen lajmi me i fundit nga Italia

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi kujton medaljen e artë të Kosovës në Rio

Fari Kolloni

Para ndeshjes ndaj Man City, Zidane jep lajmin e madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net