Opoja.net

Coronavirusi “godet” Prizrenin, vetëm sonte 8 raste

Kosova
Coronavirusi “godet” Prizrenin, vetëm sonte 8 raste

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar vetëm edhe 14 raste me Coronavirus, ndërsa janë shëruar edhe 3 persona të prekur nga Covid-19, shkruan Front Online.

Kësaj here, komunat më të prekura nga COVID-19, janë komuna e Prizrenit dhe ajo e Rahovecit.

Sipas IKSHPK-së, rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 8 raste (sipas vendbanimit: 8 raste Prizren) dhe komuna e Rahovecit 6 raste (sipas vendbanimit 6 raste Rahovec).

Loading...

Mos i humb

Qeveria heq reciprocitetin ndaj Serbisë, Hoti: Presim që edhe pala serbe të heq pengesat

Opoja.net

Qeveria Hoti e dominuar nga burrat, shoqëria civile kritikon numrin e ulët të grave në ekzekutiv

Opoja.net

IKSHPK apelon të qytetarët, bizneset dhe gastronomia që në mënyrë strikte t’i respektojnë rekomandimet ndaj COVID-19

Opoja.net

Prishet koalicioni mes LVV-së dhe LDK-së në Prizren

Opoja.net

Edhe 11 raste me coronavirus dhe dy të shëruar në Kosovë

Opoja.net

BE kërkon nga Kosova ta heq reciprocitetin: Në dialog, palët janë të barabarta

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net