Opoja.net

Coronavirusi merr 3 mijë jetë anembanë botës

Rajoni
Coronavirusi merr 3 mijë jetë anembanë botës

Numri i të vdekurve nga Coronavirusi në mbarë botës ka kaluar mbi 3 mijë.

Kina ka njoftuar sot për 42 raste të reja të vdekjeve, shkruan BBC

Më shumë se 90 përqind e të vdekurve janë nga Hubei, krahina kineze ku virusi u shfaq për herë të parë në fund të vitit të kaluar.

Të vdekur ka pasur edhe në dhjetë vende tjera, ku mbi 50 janë në Irani dhe mbi 30 të tjera në Itali.

Në gjithë botën është njoftuar se janë mbi 90 mijë veta të prekur nga ky virus, ku numri i tyre më me shpejtësi është rritur jashtë Kinës.

Loading...

Mos i humb

Më shumë se 150.000 raste me koronavirus në botë

Opoja.net

Shkencëtarët pikërisht tani kanë zbuluar se si mund të transmetohet koronavirusi: A do ta përshpejtojë kjo përhapjen e tij?

Opoja.net

Video prekëse: Një bebe e infektuar nga koronavirusi

Opoja.net

Në Zvicër jetojnë mbi 2 milionë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?

Opoja.net

Shënohet rasti i parë i koronavirusit në Gjermani

Opoja.net

Qasja e re e presidentit Trump ndaj shqiptarëve dhe Ballkanit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net