Opoja.net

Coutinho në Premierligë?

Sport
Coutinho në Premierligë?

Philippe Coutinho thuhet se mund të rikthehet në Premierligë.
Ylli brazilian është i huazuar në Bundesligë te Bayern Munich, skuadër e cila nuk dëshiron të shfrytëzojë të drejtën e transferimit të tij të përhershëm.

Këtë situatë dëshiron të shfrytëzojë Chelsea, që ka nisur bisedimet me Barcelonën.

Raportohet se Chelsea dhe Barcelona po diskutojnë për një marrëveshje huazimi mes tyre për Coutinhon, e cila mund të finalizohet gjatë verës, përcjell lajmi.
Blutë kërkojnë opsionin e mundësisë së blerjes pas përfundimit të sezonit.
Premierliga nuk është një kampionat i panjohur për Coutinhon, që me Liverpool në këtë ligë ka pasur kohërat më të mira të karrierës së tij.
Coutinho te Barcelona ishte transferuar në janarin e vitit 2018 për 160 milionë euro.

Loading...

Mos i humb

Crespo shpreson që Lautaro të qëndrojë te Interi

Kushtrim Guraj

Juventus pas Aouar

Kushtrim Guraj

Klopp iu thotë lojtarëve të veshin maska dhe doreza

Kushtrim Guraj

Rivalët madrilenë vihen pas Ajer

Kushtrim Guraj

Juventusi i gatshëm për ta shkëmbyer Bernardeschi-n me Jorginho-n

Kushtrim Guraj

Rikthehet futbolli në Kosovë: Gjysmëfinalja e Kupës Prishtina-Drenica

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net