Opoja.net

Cristiano Ronaldo edhe më afër rekordit të ëndrrave

Sport
Cristiano Ronaldo edhe më afër rekordit të ëndrrave

Cristiano Ronaldo nuk njeh moshë.

Sulmuesi i Juventusit e ka barazuar rekordin e Ferenc Puskas, duke u bërë golashënuesi i katërt më i mirë në histori të futbollit.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Ronaldo shënoi gol të bukur me kokë në triumfin e Portugalisë 7:0 kundër Andorrës në një ndeshje miqësore të mërkurën.

Ky ishte goli i 746-të i Ronaldos në karrierë, aq sa ka edhe legjenda e Hungarisë dhe Real Madridit.

Vetëm Josef Bican, Romario dhe Pele kanë më shumë gola se Ronaldo.

Pele prin me 805 gola, duke i lënë prapa Romarion me 772 gola dhe Bican me 767 gola.

Rekordi tjetër historik që CR7 e synon është atë për gola të shënuar për kombëtare më së shumti në histori.

Ronaldo është i dyti, kundër Andorrës e shënoi golin e 102.

Ai e ka objektiv të thyejë rekordin e iranianit, Ali Daei, që i ka varur atletet me 109 gola me fanellën e Iranit.

Ronaldo është vetëm shtatë gola larg këtij rekordi që tashmë nuk duket i paarritshëm për portugezin, por po për shumë futbollistë që vështirë se do ta arrijnë ndonjëherë.

The post Cristiano Ronaldo edhe më afër rekordit të ëndrrave appeared first on FaktePlus.

“Ronaldo është ndryshe nga të tjerët”

Kushtrim Guraj

“Me mungojnë shumë tifozët”

Kushtrim Guraj

Messi te PSG? Al Khelaifi jep përgjigjen shumëkuptimëshe

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net