Opoja.net

Cristiano Ronaldo fiton më shumë para nga Instagrami se sa nga kontrata e tij e Juventusin

Sport

Cristiano Ronaldo është një nga meshkujt më të njohur në planet. Futbollisti i Juventusit nuk është vetëm një superstar në futboll, po është gjithashtu shumë i suksesshëm – sidomos në mediat sociale.

Në fillim të kësaj jave u zbulua se Ronaldo është përfituesi më i madh në Instagram dhe gjithashtu ka një farë diference të madhe me të tjerët.


Më poshtë është lista e 10 yjeve botërore nga shumë fusha:

Cristiano Ronaldo –  38.2 milionë funte

Lionel Messi –  18.7 milionë funte

Kendall Jenner –  12.7 milionë funte

David Beckham –  8.6 milionë funte

Selena Gomez –  6.4 milionë funte

Neymar –  5.8 milionë funte

Zlatan Ibrahimovic –  3.2 milionë funte

Kylie Jenner –  3 milionë funte

Ronaldinho –  2 milionë funte

Khloe Kardashian –  975 mijë funte


CR7 e ka kthyer vetën në një markë, saqë ka tërhequr fitimet e mëdha, duke udhëhequr në vitin 2019. Në fakt, ai po fiton kaq shumë para nga mediat sociale, më shumë se paga e tij vjetore te Juventusi.

Mos i humb

Xhaka afër kalimit te Milani

Opoja.net

Challandes publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Opoja.net

Agjenti Lala dhe drejtori sportiv i Werderit flasin për të ardhmen e Rashicës

Opoja.net

Edon Zhegrova, lojtari më i mirë i ndeshjes Basel – Getafe

Opoja.net

Juventusi e ka shënuar golin e 300-të në Ligën e Kampionëve

Opoja.net

FFK del me njoftim për biletat e ndeshjes Kosovë – Angli, zbulohen data e shitjes edhe çmimet

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net