Opoja.net

Davies tregon një histori interesante, ja ҫfarë i tha babai i tij kur mësoi për duelin me Lionel Messi

Sport
Davies tregon një histori interesante, ja ҫfarë i tha babai i tij kur mësoi për duelin me Lionel Messi

Davies ka treguar se ҫfarë i tha babai i tij kur mësoi për duelin me Lionel Messi.

Alphonse Davies ka treguar një histori interesante.

Kur Barcelona dhe Bayern janë zyrtarizuar si kundërshtarë të Ligës së Kampionëve, babai i Alphonse Davies i ka bërë një telefonatë birit të tij.

Ai e ka telefonuar i entuziazmuar për ta përgëzuar që do të përballet me lojtarin e tij të preferuar.

“Babai im më telefonoi dhe tha ‘Ti do të luash kundër lojtarit tënd të preferuar?’ dhe unë i thash: ‘Po’.. ai e di se unë e kam parë Messin që kur isha i vogël, tani do të luaj kundër tij. Është vërtetë mirë”, ka thënë Davies.

Dueli Messi – Davies pritet të jetë nga më të shpeshtit sonte. Mbi Davies presioni është shumë i madh.

Rummenigge thoshte mbrëmë se mbrojtësi mund t’ia dalë kundër gjashtë herë lojtarit më të mirë në botë.

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni

Drita mposht Sileksin, bën historinë në Europa Ligë

Fari Kolloni

Presidenti i Barcelonës numëron tashmë 20 mijë e 731 nënshkrime kundër tij

Fari Kolloni

FIFA e zbulon renditjen, kjo është pozita e re e Kosovës

Fari Kolloni

Formacioni ‘bombastik’ i Mourinhos me Balen

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net