Opoja.net

Decentralizohet trajtimi i rasteve me Covid-19 (VIDEO)

Shëndeti
Decentralizohet trajtimi i rasteve me Covid-19 (VIDEO)

Ambulanca për koronavirus në Klinikën Infektive më nuk do të jetë portë hyrëse.

Tash e tutje shërbimet e mjekësisë primare dhe ajo dytësore do të trajtojnë rastet kur pacientët nuk kanë simptoma të theksuara.

Kjo qarkore për menaxhimin e kësaj situate rrjedhë si pasojë e mbingarkesës dhe referimeve enorme për në Qendrën Spitalore.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Arbreshë Uka.

klankosova.tv

Loading...

Mos i humb

Vjen lajmi i mirë për vaksinën kundër koronavirusit

Kushtrim Guraj

Si të forcojmë imunitetin ndaj Covid-19

Kushtrim Guraj

Rreth 40 për qind e të infektuarve me Koronavirus janë pa simptoma

Kushtrim Guraj

OBSH rishikon se si transmetohet koronavirusi përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Kamera speciale tregon se si ndihmon maska në parandalimin e përhapes së koronavirusit

Kushtrim Guraj

Virologu që zbuloi Ebolën jep lajmin e keq lidhur me koronavirusin

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net