Opoja.net

Delegacioni i FFK-së qëndroi në Plzen, vizitohet stadiumi dhe hoteli ku do të qëndrojë ekipi i Kosovës

Sport
Delegacioni i FFK-së qëndroi në Plzen, vizitohet stadiumi dhe hoteli ku do të qëndrojë ekipi i Kosovës

Menaxheri i Kosovës, Bajram Shala dhe trajneri ndihmës, Muharrem Sahiti, dje dhe sot kanë qëndruar për vizitë në Plzen.

Në këtë qytet më 14 nëntor do të zhvillohet ndeshja tejet e rëndësishme në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Kosovës.

Gjatë kësaj vizite delegacioni i FFK-së ka diskutuar me zyrtarët e Federatës çeke për detajet e organizimit të ndeshjes.

Ata po ashtu e kanë vizituar edhe stadiumin “Doosan Arena”, ku do të zhvillohet ndeshja si dhe hotelin në të cilin do të akomodohet ekspedita e Kombëtares.

Kosova i ka edhe dy ndeshje në muajin tetor nga ku do të kërkojë të kualifikohet për në Euro 2020.

Loading...

Mos i humb

United beson në marrëveshjen me Pogbën

Kushtrim Guraj

Arbër Zeneli nostalgjik për topin

Kushtrim Guraj

Vdes Steve Priest, basisti i bendit “The Sweet”

Kushtrim Guraj

Leipzig planifikon ta zëvendësojë Wernerin me Rashicën

Kushtrim Guraj

Edhe Brescia heq dorë nga Balotelli?

Kushtrim Guraj

Crespo shpreson që Lautaro të qëndrojë te Interi

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net