Opoja.net

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon pas shpërthimit tmerrues në Bejrut

Rajoni
Departamenti Amerikan i Shtetit reagon pas shpërthimit tmerrues në Bejrut

Sot në Bejrut ka ndodhur një shpërthim që ka lënë të vdekur 10 njerëz.

Departamenti Amerikan i Shtetit po ndjekë me vëmendje raportet për një shpërthim në Bejrut dhe është i gatshëm të ofrojë ‘të gjithë ndihmën e mundshme’, tha një zëdhënës i agjencisë, pasi një shpërthim masiv ndodhi në kryeqytetin libanez të martën, duke vr’arë të paktën 10 njerëz dhe duke plagosur qindra.

Departamenti nuk ka asnjë informacion në lidhje me shkakun e shpërthimit, tha zëdhënësi dhe shtoi se agjencia po punon ngushtë me autoritetet lokale për të përcaktuar nëse ndonjë shtetas i ShBA’së ishte prekur në incident.

Rritje e frikshme e rasteve me koronavirus në Gjermani

Opoja.net

Opozita kritikon Hotin për “koncesione” në Uashington

Opoja.net

Reformat e premtuara në drejtësi, shihen me skepticizëm nga ekspertët

Opoja.net

Djegia e ambasadës amerikane në Beograd, SHBA i kërkon llogari Serbisë

Opoja.net

Serbia kushtëzon dialogun me formimin e Asociacionit

Opoja.net

Prodhuesit vendorë kërkojnë favorizime në procedurat tenderuese

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net