Opoja.net

Derbi me Milanin, Sarri fton talentin shqiptar

Sport
Derbi me Milanin, Sarri fton talentin shqiptar

Sarri fton talentin shqiptar për derbin me Milanin.

U mësuam që Giacomo Vrionin ta shihnim rregullisht në listën e të grumbulluarëve të Juventus pas periudhës së koronavirusit.

Kjo edhe sepse në repartin ofensivë mungonte Gonzalo Higuain, ndaj trajneri Mauricio Sarri ktheu sytë nga ekipi i të rinjve, pjesë e të cilës është sulmuesi shqiptar.

Megjithatë, në ndeshjet e fundit, 21-vjeçari ka qëndruar larg ekipit të parë duke qenë pjesë e Primaverës bardhezi me të cilën fitoi edhe Kupën e Italisë.

Por, në listën e të grumbulluarëve të shpallur sot nga trajneri Sarri për ndeshjen ndaj Milanit është edhe emri i Giacomo Vrionit.

Sulmuesi i talentuar ka përfituar nga mungesa e Paulo Dybalës dhe ia ka dalë të jetë pjesë e bardhezinjve që udhëtojnë drejt ‘San Siros’.

Një eksperiencë unike kjo për Vrionin, i cili ende është në pritje të debutimit me ekipin e parë teksa pritshmëritë për të janë të mëdha.

Loading...

Mos i humb

Bonaventura përshëndetet me Milanin

Fari Kolloni

Cavani aty ku askush s’e pritse

Fari Kolloni

Ndeshjet në Evropë, UEFA ua cakton laboratorin për testet e Covid-19 klubeve kosovare

Fari Kolloni

Manchester United i ofron 55 milionë euro yllin nga Serie A

Fari Kolloni

Milan identifikon zëvendësuesin e Bonaventuras

Fari Kolloni

E mposht Ronaldon, Dybala shpallet më i miri i sezonit në Serie A

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net